LogoTOP

Korzyści z systemu monitoringu wizyjnego w Twojej firmie

Spis treści

Posiadanie systemu wizyjnego jest jedną z podstaw świadczenia skutecznej usługi ochrony. Nowoczesne systemy kamer wspomagają ochronę fizyczną obiektu umożliwiając obserwację wielu miejsc w tym samym czasie, potrafią samoczynnie wykryć zdarzenia, które wskażemy jako niepożądane pozwalając użytkownikom stale kontrolować sytuacje na obiekcie oraz rejestrować wszystkie zdarzenia.  Dlaczego powinieneś zainwestować w system monitoringu, jeżeli chcesz zabezpieczyć swój biznes? Rozważamy korzyści wynikające z zastosowania monitoringu wizyjnego w przedsiębiorstwie!

Czym jest monitoring wizyjny?

Monitoring wizyjny to system składający się z powiązanych ze sobą kamer, które umożliwiają przesyłanie obrazu do użytkownika końcowego. Współczesne systemy monitoringu wizyjnego potrafią samoczynnie wykryć wskazane zdarzenia – od obecności osób trzecich po wykrycie pożarów czy wykrycie za pomocą analizy tablic rejestracyjnych pojazdu nieupoważnionego do wjazdu na dany teren – zapewniając możliwość natychmiastowej reakcji na konkretne zdarzenie.

Systemy monitoringu wizyjnego znajdują zastosowanie zarówno w miejscach prywatnych, jak i publicznych. Wykorzystywane są w przedsiębiorstwach z różnych sektorów, od składowisk odpadów, magazynów i zakładów produkcyjnych po biura.

Jakie są korzyści z implementacji monitoringu wizyjnego w przedsiębiorstwie

Korzyści z implementacji monitoringu wizyjnego w przedsiębiorstwie są odczuwalne nie tylko w aspekcie skuteczności ochrony i kosztów jej wykonania, odpowiednio dobrane rozwiązania potrafią przełożyć się natychmiastowy pozytywny efekt w aspekcie przestrzegania przepisów BHP, kontroli dostępu na obiekcie, automatyzacji procesów czy też nadzoru nad procesami produkcyjnymi w przedsiębiorstwie. Najważniejsze korzyści wynikające z implementacji systemu wizyjnego to:

• poprawa bezpieczeństwa pracowników i zabezpieczenie mienia – kamery efektywnie odstraszają intruzów, obecność kamer wpływa również pozytywnie na zachowanie własnych pracowników;

• redukcja kosztów – koszt związany z instalacją systemu wizyjnego oraz realizacją usługi wideo weryfikacji jest nieporównywalnie mniejszy do kosztów świadczenia ochrony fizycznej przy zachowaniu takiej samej lub nawet większej skuteczności

• szybka interwencja – dzięki funkcjom analitycznym informacja o zdarzeniu jest natychmiast wysyłana do operatora, który jest w stanie od razu stwierdzić jaka reakcja zapewni najlepszą skuteczność. Co najważniejsze, wykrycie osób trzecich odbywa się tuż po ich wejściu na teren obiektu, zanim spróbują dostać się do wnętrza budynków, zyskujemy zatem czas na przeprowadzenie skutecznej interwencji

• materiały dowodowe – w razie zdarzeń nieprzewidzianych, kamery rejestrują ich całość, co pomaga ustalić ich przyczynę;

• kontrolę pracy – system kamer umożliwia zdalną lub automatyczną obserwację i kontrolę pracowników, co pozwala wykryć potencjalne niepotrzebne działania i optymalizować różne procesy.

Dlaczego warto zaufać monitoringowi wizyjnemu?

Podsumowując: monitoring wizyjny ma pozytywny wpływ na wiele obszarów działalności, chroni przed stratami powstałymi w wyniku niszczenia lub utraty mienia, odstrasza ewentualnych sprawców przestępstw jednocześnie działając mobilizująco na zachowanie własnych pracowników, zapewniając szybkość i skuteczność reakcji na poszczególne zdarzenia.

System kamer dostarcza też cennych informacji na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa – może pomóc lepiej zorganizować zadania np. przez oszacowanie obciążenia pracą poszczególnych grup pracowników czy też automatyzację poszczególnych procesów (od kontroli dostępu, sterowaniem szlabanów po kontrolę jakości w działach produkcyjnych).

Oferta naszej firmy obejmuje profesjonalny monitoring wizyjny. Podejście do tematu jest kompleksowe, obejmuje zarówno montaż, jak i obsługę. W swojej ofercie posiadamy usługę Wideoweryfikacji (zdalne wykrywanie zdarzeń niechcianych) oraz Wideopatrolu (połączenie operatora Centrum Monitorowania Alarmów z systemem CCTV). Jako firma ochroniarska z ponad 70-letnim doświadczeniem gwarantujemy pełne wsparcie.

Masz jakiekolwiek pytania? Skontaktuj się z nami na adres e-mailowy lub telefonicznie. Chętnie omówimy wszystko, jak również przedstawimy wstępną wycenę. Wybierz proste, efektywne i sprawdzone rozwiązanie – zainstaluj monitoring wizyjny w przedsiębiorstwie!